Péče o nehty a ruce:

Rady pro zdravější pokožku rukou a pevnější nehty.

 1. Jezte dostatek vitamínů a stopových prvků.
  Snad nejdůležitějším faktorem je vhodná skladba potravin. Zařaďte do svého jídelníčku dostatek biotinu, neboli vitamínu H, účinného ke zpevnění lámavých a štěpivých nehtů . Biotin je obsažen v arašídech, vaječných žloutcích, játrech, houbách, grapefruitech či vodních melounech.

  Dalším vhodným doplňkem stravy je zinek, který mimo jiné zlepšuje vzhled nehtu a je nezbytný pro růst a pevnost nehtů.  Zinek je hojně obsažen v celozrnných produktech, přírodní rýži či mořských produktech.
  Dbejte také na dostatek vitaminu C, který předchází tvorbu záděrů.

 2. Sušte si ruce.
  Po sprchování, koupání, návštěve bázenu, mytí rukou si pečlivě osuště své ruce, abyste předešli plísňovým onemocněním.

 3. Používejte gumové rukavice.
  Na umývání nádobí, práce na zahradě či úklid si vezměte gumové rukavice, případně si před nasazení rukavic namažte ruce krémem.

 4. Hydratujte.
  Proti vysoušení kůže rukou a v okolí nehtů je ideální lékařská vazelína, případně používjete ricinový olej. Ruce hydratujte obzvlášť v zimě, kdy je pokožka sušší.Po odstraňování Shellacu acetonem, který pokožku vysušuje, ošetřete ruce hdratačním krémem a nechte před další aplikací Shellacu chvíli působit.

 5. Nestříhejte si nehtovou kůžičku.
  Nehtovou kůžičku upravujte výhradně zatlačováním a nikdy ji nestříhejte. Stříháním si můžete nehtové lůžko poškodit, způsobit infekci. Nehtové lůžko upravené zatlačováním působí pěstěným dojmem.

 6. Nehty nestříhejte, pouze pilujte.
  Stříháním se nehty třepí, proto je pouze pilujte - ideálně pouze jedním směrem. Používejte spíše jemné (ideálně skleněné) pilníky, naprosto nevhodné jsou železné a kovové pilníky. Nehty nepilujte ani po sprše či koupeli, kdy jsou nehty změklé a náchylné k lámání.

 7. Lakování nehtů nejen kvůli vzhledu.
  Shellac není jen pro ozdobu. Používáním CANNI gel laku zpevňujete a chráníte svůj nehet před poškozením. Pravidelným používáním získáte pevné a silné přírodní nehty.